Konkurs literacki w Opinogórze

Konkurs Literacki

przeprowadzony przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

„A więc piszę, bo muszę pisać,

piszę dlatego, że piszę,

nie mam wyboru

mogę tylko pisać

epistolomania - Zygmunta Krasińskiego

Miło mi poinformować, że Jury Konkursu Literackiego „A więc piszę, bo muszę pisać, piszę dlatego, że piszę, nie mam wyboru mogę tylko pisać… – epistolomania Zygmunta Krasińskiego” przeprowadzonego przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych (z oddziałami gimnazjalnymi):

II nagroda – Wiktoria Waszczak z SP im. M. Skłodowskiej-Curie w Krasińcu;

III nagroda – Lena Parzuchowska z SP im. M. Skłodowskiej-Curie w Krasińcu;

wyróżnienie:

Aleksandra Dominika Majewska z SP im. M. Skłodowskiej-Curie w Krasińcu.

Nagrody  i  wyróżnienia  wręczył  laureatom  Dyrektor  Muzeum  Romantyzmu  w  Opinogórze pan  Roman  Kochanowicz  10 grudnia br. (niedziela) po comiesięcznym koncercie, który rozpoczął się o  godz.  12.00 w Oranżerii  Muzeum  Romantyzmu  w  Opinogórze. Laureatkom towarzyszyli rodzice i nauczycielka języka polskiego pani Katarzyna Gąsiewska.

Konkurs literacki o zasięgu wojewódzkim objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty polegał na zredagowaniu pracy pisemnej w formie wpisu na blogu w oparciu o listy Zygmunta Krasińskiego. Uczennice musiały wcielić się w postać poety i bazując na tekstach jego listów, stworzyć wpis internetowy w oryginalnym stylu. Wywiązały się z tego zadania znakomicie, o czym świadczy fakt, że na trzy miejsca osób nagrodzonych i trzy wyróżnionych „zgarnęły” trzy lokaty, przy czym reprezentowały jedną szkołę. Organizatorzy konkursu podali informację, że napłynęło bardzo dużo prac i wszystkie były na wysokim poziomie literackim. Tym bardziej należy docenić sukces uczennic, których prace tak wysoko oceniło jury konkursu. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody pieniężne. Przyczyniły się do budowania pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym. Najważniejszy jednak jest fakt, że prace literackie zredagowane przez laureatki konkursu czyta się znakomicie, są bardzo różnorodne stylistycznie i treściowo. Pokazują oblicze poety Zygmunta Krasińskiego widziane oczami współczesnego ucznia.

Serdeczne gratulacje!!!

Prace nagrodzonych uczennic zostaną zamieszczone na szkolnej stronie internetowej. Niech będą przykładem dla innych uczniów, że warto podejmować niełatwe zadania i wykorzystać szansę na własny rozwój. Życzymy miłej lektury!

Materiał opracowała Katarzyna Gąsiewska.