Konkurs „ Szkolny Mistrz Ortografii”

Dnia 24 stycznia 2020 r. odbył się w naszej placówce szkolny etap Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Przystąpili do niego uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII. Łącznie wzięło w nim  udział 15 osób.

Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyku pracy nad poprawnością ortograficzną oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii.

Nad jego prawidłowym przebiegiem  czuwała komisja w składzie: Anna Kubik, Katarzyna Gąsiewska, Dorota Brant. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzenia prac konkursowych, a następnie wyłoniła zwycięzców.

Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Zuzanna Kobylińska (uczennica klasy V)

II miejsce- Oskar Przybysz (uczeń klasy VI)

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce – Beata Pawelczyk (uczennica klasy VII)

II miejsce -  Oliwia Bojarska (uczennica kl. VII)

III miejsce -  Maja Minurska (uczennica kl. VII)

Zwycięzcy konkursu szkolnego wezmą udział w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym„Ortografia na medal”, który odbędzie się 7 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Opracowała: Anna Kubik