Dzień Głośnego Czytania

Po cyklu kilku zajęć lekcyjnych z udziałem słodziaków nadszedł dzień głośnego czytania-19 października 2018 roku na sali gimnastycznej uczniowie klas I–III oraz przedszkolaki zaczęli świętować Dzień Głośnego Czytania, który rozpoczął dyrektor szkoły Pan Andrzej Marek Radomski podkreślając zalety i korzyści płynące z czytania. W tym roku motywem przewodnim naszego czytania były przygody niesfornych zwierzaków z Gangu Słodziaków, czyli: lisa Lucka, bobra Borysa, sowy Zosi, jeża Jerzyka, zajęczycy Zuzi i rysia Rysia. Tego dnia odwiedziła nas pielęgniarka z SPZOZZZ w Makowie Maz. Pani Beata Gołota, która zapoznała dzieci  z zawodem pielęgniarki. Przeczytała nam fragment książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli gang Słodziaków”  Renaty Piątkowskiej. „Zajęczyca Zuzia” po  przeczytaniu którego nastąpiła rozmowa kierowana  dotycząca sposobów pomocy. Wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę oraz zagadki. Kolejny fragment „Jeż Jerzyk” przeczytała woźna z naszej szkoły Pani Mariola Kurowska. Na zakończenie dzieci pobawiły się słodziakami.  Ten dzień długo będziemy pamiętali.

Opracowała: Grażyna Bakuła