Spotkanie absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasińcu

W sobotę 9 listopada 2019 roku miało miejsce w naszej szkole niezwykłe wydarzenie. Absolwenci, którzy ukończyli Szkołę Podstawową w Krasińcu w roku szkolnym 1989/1990, zorganizowali spotkanie po latach. Zaprosili na nie nauczycieli, którzy uczyli ich w klasie VIII. Zabawnym momentem było witanie się przybyłych, ponieważ nie wszyscy poznawali dawnych kolegów, koleżanki, nauczycieli. Najpierw odbyła się oficjalna uroczystość. Dyrektor szkoły pani Katarzyna Gąsiewska powitała zebranych, szczególnie gorąco nauczycieli, którzy tworzyli historię naszej szkoły. Następnie głos zabrała pani Janina Drwęcka  dyrektor szkoły w latach 1981 – 1991. Podziękowała  absolwentom    za zaproszenie i możliwość powrotu do czasu minionego. Piękne i wzruszające słowa skierowała do dawnych uczniów ich wychowawczyni pani Zofia Smętek. Zatrzymały się wskazówki zegara na parę godzin, a nawet  cofnęły się  o  dwadzieścia lat i rozpoczęło się wielkie święto wspomnień! Pan Artur Łomiak podziękował nauczycielom za ich pracę, poświęcenie i fakt, że wszyscy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w tym wzruszającym spotkaniu. Następnie wręczono nauczycielom bukiety kwiatów. Kolejnym etapem spotkania była lekcja z wychowawcą. Panie przygotowały dla uczniów niespodziankę. Wychowawczyni pani Zofia Smętek przeprowadziła lekcję,  w czasie której absolwenci krótko opowiadali o sobie. Opowieści były zabawne i wprawiły wszystkich w dobry humor. Wychowawczyni nagradzała wypowiedzi uczniów podarunkami – serduszkami. Lekcję obserwowała pani dyrektor Janina Drwęcka i w nagrodę za właściwą postawę podarowała uczniom lizaki. Wywołały one uśmiechy na twarzach absolwentów i pozwoliły poczuć się znowu dziećmi. Goście zwiedzili naszą szkołę i wszyscy byli zgodni, że jest piękna, czysta i zadbana. Podziękowali za możliwość odwiedzenia dawnych miejsc. Dalsza część spotkania miała charakter nieoficjalny i absolwenci zaprosili swoich nauczycieli na przyjęcie.

W spotkaniu wzięli udział nauczyciele:

• p. Janina Drwęcka – dyrektor szkoły w latach 1981 – 1991, nauczycielka matematyki
  • p. Zofia Smętek – wychowawczyni klasy VIII  w roku szkolnym 1989/1990, nauczycielka matematyki
  • p. Henryka Bronowska – nauczycielka języka polskiego
  • p. Janina Sztąberska – nauczycielka chemii i fizyki
  • p. Barbara Kosecka – nauczycielka języka rosyjskiego
  • p. Danuta Baryga – nauczycielka geografii i biologii
  • p. Jolanta Sulik – nauczycielka techniki i plastyki

W spotkaniu wzięli udział absolwenci:

p. Dorota Biraga

p. Bogdan Budny