Ogólnopolska akcja „Dzieci uczą rodziców”

W piątek 8 listopada 2019r. w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III odbyła się pierwsza lekcja w ramach, ogólnopolskiej akcji  „Dzieci uczą rodziców” objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych, czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji. Przez wzgląd na zbliżające się wielkimi krokami Narodowe Święto Niepodległości  tematem pierwszej lekcji była „Niepodległa Polska”, Podczas zajęć dzieci uczyły się o symbolach narodowych, ojcach polskiej niepodległości, poznawały i utrwalały „Katechizm polskiego dziecka”, a także uczyły się o tym, czym jest patriotyzm. Przygotowaliśmy też gazetki o tematyce patriotycznej.

Opracowała: Grażyna Bakuła