Dzień Patrona

14 listopada 2019 r. to  szczególny dzień dla naszej społeczności szkolnej, bowiem  obchodziliśmy Dzień Patrona naszej Szkoły Podstawowej im.  Marii Skłodowskiej-Curie. Swoją obecnością zaszczycili nas  Radni Gminy Płoniawy - Bramura: p. Artur Łomiak, p.  Wojciech Ustowski i przedstawiciele Rady Rodziców. Po złożeniu kwiatów pod popiersiem Marii Skłodowskiej-Curie uczniowie obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną, ukazującąnaszą patronkę jako kobietę naukowca, patriotkę i wolontariuszkę. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy VII, można było dowiedzieć się  jaką osobą była nasza Patronka na co dzień. Uczniowie w przedstawieniu  pokazali znane i nieznane fakty z jej życia. Następnie odbył się konkurs wiedzy o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie w  dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I – IV i V – VIII. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klasy III i VII, zajmując najwyższe miejsca. Bardzo dziękujemy Panom Radnym i Rodzicom za obecność w tym ważnym dniu. Uroczystość przygotowały panie: Dorota Brant, Agata Lalak i Sylwia Domańska.

Materiał opracowała Sylwia Domańska.