XIII Międzynarodowe Biegi im. Ireny Szewińskiej

27 maja 2016 roku w Pułtusku odbyły się po raz trzynasty Międzynarodowe Biegi im. Ireny Szewińskiej, w których wzięło udział około 1250 osób z Polski, Białorusi,  Litwy i Ukrainy

Dzieci z naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyły w tych biegach i to z dużym sukcesem.

Reprezentanci naszej szkoły.

1. Jakub Zawieska klasa IV SP
  2. Patryk Szczepański klasa IV SP
  3. Piotr Studziński klasa V SP
  4. Aleksander Komorowski klasa I PG
  5. Martyna Krupińska klasa I PG
  6. Mateusz Gach klasa II PG
  7. Paweł Rzewnicki II PG
  8. Pleńkowski Arkadiusz III PG

Największy sukces odniosła Martyna Krupińska

która zajęła III miejsce zaraz za Białorusinką

Mateusz Gach zajął 10 miejsce

Aleksander Komorowski 10 miejsce

Pani Irena Szewińska to najwybitniejsza polska lekkoatletka, jedna z najlepszych biegaczek na 200 m i 400 m w historii lekkoatletyki. Zdobyła siedem medali igrzysk olimpijskich (w tym 3 złote) oraz dziesięć medali Mistrzostw Europy. Wielokrotna reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych i Pucharze Europy. W ciągu 14 lat (1965-1979) zdobyła 24 medale Mistrzostw Polski.

Karierę sportową zakończyła w 1980 r. I to właśnie wówczas rozpoczęła działalność w wielu organizacjach. W latach 1980 – 2009 r. zasiadała w Zarządzie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 1984 r. została wybrana do Komitetu Kobiecego International Association of Athletics Federations (IAAF), w 1995 r. do Rady European Athletics Association.

W latach 2005 – 2009 r. oraz od 2011 r. zasiada w Radzie IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych). Jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Pracowała w Komisji Koordynacyjnej sprawdzającej stan przygotowań do igrzysk olimpijskich w Atenach (2004), Londynie (2012) oraz Tokio (2020).

W 1998 r. została odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski,  a w 2014 r. Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Z Pułtuskiem związana jest od 1998 r. Została wówczas patronką Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Jest to jedyna w Polsce szkoła jej imienia.