Projekt edukacyjny – Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?

Projekt realizował zespół uczniów klasy drugiej: Krystian Augustyniak, Damian Chełchowski, Wiktoria Krzyżewska, Aleksandra Majewska, Hubert Traczyk. Głównym celem projektu było uświadomienie uczniom, że umiejętność udzielenie pierwszej pomocy może uratować komuś życie.

Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną o najczęstszych zagrożeniach życia i zdrowia człowieka oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy. Prezentację przedstawiono uczniom i nauczycielom podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Towarzyszył jej pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu uczennic z trzeciej klasy gimnazjum.

Zespół przygotował również konkurs wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy i zasadach bezpieczeństwa dla uczniów kl. II-IV szkoły podstawowej. Przeprowadzono go podczas obchodów Dnia Dziecka.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie reprezentacja klasy trzeciej.

Opiekunowie projektu:

Małgorzata Komorowska