Lekcja na temat zadań Krajowej Administracji Skarbowej

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Hazard – nie dziękuję”,  15 listopada 201 roku odbyło się spotkanie uczniów z pracownikami Izby Administracji Skarbowej.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych, w tym problem uzależnienia.

Prowadzący chcieli uczulić młodzież na pewne sytuacje, które mogą pojawić się w hazardzie wykorzystując do tego prezentację multimedialną oraz film edukacyjny przedstawiający historię ucznia, który zostaje wciągnięty przez kolegów w gry hazardowe w Internecie i film pt. „Walka z nielegalnym hazardem”. Po projekcji odbyła się dyskusja na temat wpływu hazardu na życie młodego człowieka, oraz problem uzależnień.

Sporządziła: Grażyna Chodkowska