Moja przyszłość zawodowa – spotkanie z doradcą

Jak co roku uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach z  zakresu  doradztwa  zawodowego. Odbyły się one 13 listopada  2019 roku i przeprowadziła je znana  nam pani Agnieszka Rolińska - doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaciążku. W trakcie zajęć uczniowie rozpoznawali swoje zainteresowania i predyspozycje zawodowe, przeanalizowali lokalny rynek pracy, świat zawodów i uzyskali wiedzę na temat zawodów przyszłości.   W  efekcie przeprowadzonych zajęć potrafią  wskazać i porównać swoje mocne i słabe strony, których znajomość jest ważna przy podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru przyszłego kierunku kształcenia. Mamy nadzieję, że udział młodzieży w zajęciach zaowocuje trafnym wyborem szkoły średniej naszych ósmoklasistów.