Światowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariusza. W tym roku obchody tego święta odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Chodkowie Wielkim. Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu z naszej szkoły wraz z koordynatorem SKW p. Dorotą Brant i p. dyrektor  szkoły Katarzyną Gąsiewską wzięli udział w w/w uroczystości. Na początku dyrektor szkoły p. Mariola Nowotka  powitała wszystkich gości przybyłych na obchody Światowego Dnia Wolontariusza. Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli przedstawienie przygotowane przez wolontariuszy. Wszyscy goście podziękowali młodym artystom gromkimi brawami. Po przedstawieniu głos zabrali: wójt gminy Płoniawy-Bramura pan Jakub Dudek oraz kierownik GOPS pani Jadwiga Krukowska. Wyrazili swój podziw dla pracy wolontariuszy oraz pogratulowali im zaangażowania w różnego rodzaju akcje na rzecz potrzebujących. Miłym akcentem spotkania było wręczenie gościom choinek wykonanych przez uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu w Chodkowie Wielkim. Na zakończenie uroczystości odbył się wspólny poczęstunek dla wolontariuszy i zaproszonych gości.
Opracowała: Dorota Brant