„Kleszcz mały czy duży – nic dobrego nie wróży”

W lutym i marcu w naszej szkole, w klasach VII-VIII, realizowany był program profilaktyczny „Kleszcz mały czy duży – nic dobrego nie wróży” rekomendowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

Celem programu jest zmniejszenie liczby zachorowań na choroby przenoszone przez kleszcze na człowieka poprzez promowanie skutecznych metod profilaktyki.

W ramach realizacji programu w naszej szkole przeprowadzono:

• dwie lekcje dotyczące miejsc występowania, rozmnażania się i odżywiania kleszczy oraz objawów i zapobiegania chorobom odkleszczowym
  • wykonano gazetkę na korytarzy szkolnym pt. „Chroń się przed kleszczami”
  • uczniowie klas VII-VIII napisali test wiedzy o kleszczach i chorobach przenoszonych przez nie

Uczniowie dość dobrze poradzili sobie z testem. Średnie wyniki klas przedstawiają się następująco:

Klasa VII – 66,3 % trafności
Klasa VIII – 64,1 % trafności