Dzieci uczą rodziców- „Młody ekolog”

7 lutego klasy I –III oraz przedszkolakiruszyły w fascynującą podróż do świata ekologii. A wszystko za sprawą udziału w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Dowiedziały się czym jest „ekologia”, jak dbać o środowisko (poprzez sadzenie drzew, segregowanie odpadów, oszczędne korzystanie z zasobów wody, korzystanie z roweru, hulajnogi), co kryje się za słowem „recykling”, jak poprawnie segregować odpady, jak chronić się przed smogiem. Na zakończenie dzieci pokolorowały ilustrację przedstawiającą czystą planetę i zabrały do domu, gdzie podzieliły się zdobytymi wiadomościami z najbliższymi. Hasłem przewodnim zajęć było: „ Ziemię kocham, więc segreguję odpady i o środowisko dbam!”

Grażyna Bakuła