Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Nasza szkoła wzięła udział w XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Do etapu szkolnego, który odbył się 26.11.2018r. przystąpiło 19 uczniów z kl. 8 szkoły podstawowej oraz kl. 3 gimnazjum. Uczniowie mieli do rozwiązania test złożony z 20 pytań jednokrotnego wyboru oraz prawda – fałsz.

Najlepiej z testem poradziła sobie Lena Parzuchowska – uczennica kl. III gimnazjum. Warunkiem przystąpienia do następnego – rejonowego etapu Olimpiady było zorganizowanie przez ucznia, który najlepiej napisał test, wydarzenia promującego aktywny tryb życia.

6.12 Lena zorganizowała wydarzenie sportowe pod hasłem „Biegaj z Mikołajem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej (ok. 45 osób). Po rozgrzewce uczniowie zostali podzieleni na 4 zespoły. Rywalizowali w pięciu konkurencjach.

Dzieciom bardzo podobały się zabawy ruchowe oraz to, że mają na sobie mikołajowe akcesoria. Rywalizacja dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Zamierzony cel – promocja aktywności ruchowej wśród dzieci został osiągnięty.

Wysiłek uczniów nagrodzono mikołajowymi upominkami ufundowanymi przez SK PCK.

Dzieci podczas zajęć sportowych były pod opieką swoich wychowawców, nauczyciela wychowania fizycznego oraz opiekuna SK PCK. Lena mogła liczyć na ich pomoc. Pomagała jej również koleżanka z SK PCK.

Etap rejonowy Olimpiady odbył się 16 grudnia 2018r. w Makowie Mazowieckim. Do etapu wojewódzkiego mogła zakwalifikować się tylko jedna osoba. Szkoda, że nie była to Lena. Mimo wszystko, dziękujemy jej za podjęty wysiłek.

Opracowała Małgorzata Komorowska