Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” języka angielskiego

Olimpiada „Olimpusek” języka angielskiego przeprowadzana w dwóch sesjach: zimowej i wiosennej, przeznaczona jest dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Polega na rozwiązaniu przez uczniów testu poruszającego sprawdzenie wiedzy ze słownictwa i podstawowych zwrotów. „Olimpusek” pozwala także na rozwijanie wyobraźni i myślenia twórczego dzieci. Sprawdzian obejmuje zestaw 21 pytań o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił.

14 kwietnia w naszej szkole pierwszy raz do ogólnopolskiej olimpiady przystąpiło 4 uczniów z klasy II i 5 uczniów z klasy III.  Spośród 2040 uczestników z klasy drugiej nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

1. Wiktor Lignowski – 45
  2. Paweł Michalski – 47
  3. Karolina Jakubowska – 48
  4. Marcelina Minurska – 49

Spośród 2279 uczestników w klasie III nasi uczniowie zajęli miejsca:

1. Kajetan Łagowski – 26
  2. Bartosz Mikulak – 29