Sukces Weroniki Wronowskiej w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim

10 maja w Wadowicach został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Papieski. Temat XXII edycji konkursu „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę!”- Święty Jan Paweł II, był dużym wyzwaniem dla młodzieży. Głównym celem przedsięwzięcia było ukazanie wartości życia w harmonijnej i szczęśliwej rodzinie opartej na małżeństwie, wskazanie rodziny, jako bezpiecznego i pełnego miłości środowiska dla dzieci, osób niepełnosprawnych, chorych, starszych. Ważnym aspektem było przypomnienie i wskazanie ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Świętego Jana Pawła II. Na konkurs napłynęło 1080 prac, w tym 254 fotograficznych i 826 plastycznych. Komisja dokonała oceny, biorąc pod uwagę wartości artystyczne, oryginalność oraz zgodność z tematem. Laureatką konkursu została uczennica klasy V- Weronika Wronowska, która na konkurs wysłała dwie prace fotograficzne pt. „ Dobrze, że jesteśmy razem” i „Na szczęśliwe dzieciństwo nigdy nie jest za późno”. Gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów.