Uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krasińcu

10 czerwca 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krasińcu. W uroczystości wzięli udział: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego pan Mirosław Augustyniak, Starosta Powiatu Makowskiego pan Zbigniew Deptuła, Wicestarosta Powiatu Makowskiego pan Dariusz Wierzbicki, Wójt Gminy Płoniawy - Bramura pan Jakub Dudek, Zastępca Wójta pani Anna Jastrzębska, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce pani Krystyna Kiełczewska - Iwaniuk, Radni Gminy Płoniawy – Bramura na czele z przewodniczącym Rady Gminy panem Krzysztofem Majewskim,Dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie pan Sławomir Paszkiet, dyrektorzy sąsiednich szkół oraz społeczność szkolna.

Mszę św. celebrował Ksiądz Proboszcz Krzysztof Kujawa. W homilii wygłoszonej do zebranych zwrócił szczególna uwagę na wartość i symbolikę sztandaru oraz przypomniał postać patronki naszej szkoły Marii Skłodowskiej – Curie. Z nabożeństwem i czcią Ksiądz Proboszcz dokonał aktu poświęcenia sztandaru oraz udzielił błogosławieństwa zebranym.

Po mszy św. nastąpiła część oficjalna uroczystości, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Gąsiewska i wyraziła przekonanie, że tak jak poprzedni sztandar stanowił symbol jedności, wierności i honoru tak i nowy stanie na straży tych wartości i będzie znakiem przynależności do rodziny szkolnej. Szczególne słowa podziękowania za zaangażowanie i trud włożony w działania zmierzające do ufundowania nowego sztandaru skierowane zostały do Rady Rodziców na czele z jej przewodniczącą panią Izabelą Wendą. Równie serdecznie pani dyrektor podziękowała za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia wszystkim darczyńcom. Są to: pani Izabela Wenda, pan Andrzej Sękowski, pan Krzysztof Sękowski, pan Marek Jarzębski i Koło Łowieckie „ Miś Warszawa”, pani Katarzyna Skura, pan Artur Łomiak, pan Sylweriusz Sztukert.

Po krótkiej przedmowie przystąpiono do aktu przekazania sztandaru szkoły przez delegatów Rady Rodziców na ręce pani dyrektor. Następnie sztandar przejęli uczniowie reprezentujący poczet sztandarowy szkoły.

Przyjmujemy sztandar szkoły. Będziemy o niego dbać, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i godnie reprezentować naszą szkołę”.

Prowadzący uroczystość dokonali prezentacji sztandaru, podczas której zebrani mieli okazję zapoznać się z symbolami umieszczonymi na jego rewersie i awersie .

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, wyrażając nadzieję, że nowy sztandar będzie godnie reprezentowany przez uczniów naszej szkoły na wielu uroczystościach, że pod jego banderą będą oni zdobywać laury, i że postać patronki szkoły Marii Skłodowskiej – Curie spotęguje ich chęć do zgłębiania wiedzy i pęd do edukacji.

Po wyprowadzeniu sztandaru wszyscy zebrani zostali zaproszeni do uczestnictwa w uroczystej akademii poświęconej patronce – Marii Skłodowskiej – Curie.

Nagranie z uroczystości oraz zdjęcia są dostępne na stronie szkoły.