Informacje o Programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Wspólną misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
   Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
   W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała 60 000 zł wsparcia  finansowego,  dzięki któremu uczniowie naszej szkoły będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktycznych umiejętności.
   W ramach Programu Laboratoria Przyszłości zakupiono:
  • Drukarkę 3D Flashforge Adventurer 4 + filament do drukarki
  • Roboty edukacyjne SkriBot
  • Aparat KODAK AZ652
  • Laptop LENOVO ThinkBook
  • Lutownicę wraz ze stacją lutowniczą
  • Wyposażenie fotograficzne: gimbal, oświetlenie, statywy, blendę, green screen, mikrofon kierunkowy
  • Wyposażenie sali chemicznej: mikroskopy, preparaty biologiczne, ścienną planszę dydaktyczną z układem okresowym pierwiastków, wagi
  • Mikroporty
  • Pistolet do klejenia na gorąco wraz z wkładami klejowymi
  • Zestaw nagłośnieniowy Vonyx
  • Przenośny głośnik MALIBU
  • Głośniki komputerowe DEFENDER Q 7
  • Zestaw klocków edukacyjnych
  • Teleskopy Levenhuk Skyline
  • Mikrokontrolery El-Go edu2BOX ARDUINO
  • Dyktafony PHILIPS
  • Magnetyczną gablotę ogłoszeniową

Rozpoczęcie roku szkolnego i pierwsze próby mikrofonu

Nasza szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała nagłośnienie VONYX, dzięki któremu uroczystości odbywają się z dobrą jakością audio.

Nagłośnienie VONYX

Pierwsze zajęcia z logopedii, na których korzystamy z klocków FURORA oraz FANTAZJA zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie doskonalą sprawność narządów artykulacyjnych i wdrażają do poprawnej wymowy.

klocki FURORA