Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasińcu 2022/2023

25 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, do którego kandydowali:

1. Heromińska Laura – klasa V

2. Lewandowska Anna – klasa V

3. Stepnowska Eliza – klasa V

4. Dunajewska Kinga – klasa VI

5. Wronowska Weronika – klasa VI

6. Groch Amelia – klasa VIII

7. Heromińska Maja – klasa VIII

8. Michalski Piotr – klasa VIII

9. Szymborski Mateusz – klasa VIII

Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „dzień bez jedynki” czy „większa ilość dyskotek”. Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu: p. Dorota Brant i p. Magdalena Kuczyńska. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

Oddano 95 głosów, 2 głosy były nieważne. W wyborach do SU na rok szkolny 2022/2023 największą liczbę głosów otrzymali:

1. Wronowska Weronika - 64 głosy (69%) – przewodnicząca SU

2. Szymborski Mateusz – 60 głosów (64%) – z-ca przewodniczącej SU

3. Groch Amelia – 38 głosów (41%) – sekretarz SU

4. Heromińska Maja – 32 głosy (34%) – skarbnik SU

Pozostali uczniowie, którzy nie weszli do ścisłego zarządu SU są jego członkami. Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.